Nyitólap  Aktualitások  Szent Ferenc Kórház Oltópont - aktuális ...

Szent Ferenc Kórház Oltópont - aktuális információk

Zajlik-e lakossági oltás kórházunkban

• Igen, kórházunk is kijelölésre került, így intézményünkben az országos tisztifőorvos által meghatározott oltási terv szerint folyamatosan történik a lakosság és az egyéb kijelölt célcsoportok (rendvédelmi szervek, pedagógusok stb) oltása.

Ki kaphat COVID-19 oltást kórházunkban

• Közvetlenül senki nem kérheti, az oltás nem az oltóhelyekhez történő lakossági bejelentkezés útján szerveződik. Az oltandó személyek listáját a kormányhivatalok központilag állítják össze és küldik meg az oltóhelynek.

Ki oltható be

• Az életkori előírások és kórképi kontraindikációk készítményenként változók. Az oltható be, akit az előzetes helyszíni orvosi vizsgálat alapján az elővizsgáló orvos olthatónak minősít.

Milyen oltóanyaggal történik az oltás

• A Magyar Állam által aktuálisan biztosított oltóanyaggal. Az oltóanyag fajtájáról az oltandónak tájékoztatást adunk.

Hogyan zajlik az oltás

• bejelentkezés
  • hozzájáruló és adatkezelési dokumentumok adminisztrációja
  • orvosi vizsgálat
  • orvosi olthatósági papír kiadása
  • első oltás, majd 15-30 perc megfigyelési idő (vakcinatípusonként változó)
  • második oltás készítménytől függően 3-12 héttel később, behívás útján
  • már az első oltáskor oltási kártyát adunk át, amit az oltandónak a 2. oltáskor feltétlenül magával kell hozni. (Ez az oltási kártya nem a központilag kiküldésre kerülő plasztikkártya)

Oltás helyszíne

• 1021 Budapest, Széher út 73.

Bejelentkezéshez szükséges iratok, dokumentumok

• személyi igazolvány
  • lakcímkártya
  • érvényes TAJ-kártya
Kérjük, az oltáshoz a hozzájáruló nyilatkozatot előre töltse ki és hozza magával. A nyilatkozatot innen töltheti le.

Kérjük, olvassa el és kinyomtatva hozza magával az oltáshoz kapcsolódó adatkezelési tájékoztatót is, melyet innen tölthet le.

Az oltáshoz kapcsolódó tájékoztatókat és dokumentumokat folyamatosan frissítve itt tekintheti meg: https://koronavirus.gov.hu/letoltheto-tajekoztatok