Mentsünk Életet
WEBSHOP

Nyitólap  Aktualitások  Száz defiblrillátor talált gazdára az újraélesztési ...

Száz defiblrillátor talált gazdára az újraélesztési tudást népszerűsítő programunkban

Közel száz defibrillátort adtunk át "Mentsünk együtt életet!" programunk keretében. A sajtótájékoztatóval egybekötött esemény keretében újraélesztés-oktatást is tartottunk a programban eszközt igénylő önkormányzatok, cégek, szervezetek közel száz dolgozójának.

A hirtelen szívmegállás megelőzése és az újraélesztési ismeretek minél szélesebb körben való terjesztése érdekében tavaly indítottuk el a „Mentsünk együtt életet!” programot. Partnerünk az Innomed Medical Zrt., aki kedvezményes konstrukcióban adja az igénylőknek defibrillátor készülékét, mi pedig díjmentesen végzünk újraélesztés-oktatást az igénylők dolgozóinak. Idén a Belügyminisztérium Egészségügyi Államtitkársága is támogatja az oktatási programot, az MBH Bank pedig tíz település számára finanszírozta az eszköz beszerzését.

A tegnapi átadó eseményen felszólalt Dr. Takács Péter, a belügyminisztérium egészségügyi államtitkára, Szege György, az MBH Bank ESG és fenntarthatósági igazgatója, Dévényi Erika, az eszközt gyártó Innomed Medical Zrt. vezérigazgatója, Prof. Dr. Gellér László, a Magyar Kardiológusok Társasága leendő elnöke, valamint Dr. Toldy-Schedel Emil, kórházunk főigazgatója.

A program folytatódik, a kommunikacio@szentferenckorhaz.hu e-mail címen továbbra is lehet csatlakozni.