A Budapesti Szent Ferenc Kórházban az 1990-es évek elejétől folyik kardiológiai ellátás. A kórházban 2012-ben profilváltás következett be, így ma már aktív kardiológiai beavatkozások nem történnek. A beavatkozások utáni felépüléshez szükséges rehabilitációra fogadunk betegeket. A kardiológia továbbra is a kórház egyik kiemelt szakterülete.
A rehabilitáció legalább olyan fontos része a szív- és érrendszeri betegségek kezelésének, és az azokból való gyógyulásnak, mint maga a beavatkozás. Ezért kórházunk mára megnövelt kapacitással, és a fekvőbeteg- és ambuláns ellátás mellett egy harmadikfajta, ún. nappali kórházi rehabilitációs szolgáltatással áll e Magyarországon oly nagykockázatú csoport rendelkezésére. A rehabilitációt kívánjuk továbbá segíteni Erdei sétaútvonal koncepciónkkal. A kórház épülete fölött induló Budai Parkerdőben több, különböző hosszúságú sétaútvonalat alakítottnk ki, melyen felügyelet mellett a beavatkozáson átesett kardiológiai betegek felépülésüket, erőnlétüket segítő „túrát” tehetnek.
A szakterületet 95 kardiológiai fekvőbeteg-ággyal működtetjük. Ezzel Közép-Magyarország legnagyobb kardiovaszkuláris centrumává váltunk. Ehhez pluszban csatlakozik a nappali kórházi rehabilitációs részleg, valamint kardiológiai rehabilitációs ambuláns tevékenység is.
A korai aktív kardiológiai rehabilitációt segíti kórházunk telemetriás és őrző részlege, melynek legújabb fejlesztésű műszerparkja segítségével a nagykockázatú betegek igényeit is ki tudjuk elégíteni.