Nyitólap  Aktualitások  Kardiológiai ambulancia a Szent Ferenc Kórházban

Kardiológiai ambulancia a Szent Ferenc Kórházban

A Széher úti Szent Ferenc Kórház fejlesztési programjának újabb állomásaként egy teljes ambulanciát avattak fel november 19-én. A szívgyógyászati problémák kezelésére és megelőzésére szakosodott intézményben döntően budai páciensek gyógyulnak, de az egész ország területéről tud betegeket fogadni az egyházi fenntartású kórház.

A főigazgató hangsúlyozta. hogy a sok tízmilliós fejlesztések a támogatók nélkül nem valósulhattak volna meg. Kiemelt segítőnk volt az Ágai Karola és Szendrey-Karper Lászlóó a Szívsebészetért és Szívgyógyászatért Alapítvány, amely a műszerparkunk fejlesztéséhez 10 milliós támogatást nyújtott, de a II. kerületi polgárok adományai ugyanúgy fontos szerepet játszottak a megvalósulásban. Toldy-Schédel Emil külön megköszönte a támogatást a fenntartó Assisi Szent Ferenc Leányai Kongregáció nővéreinek,. akik az évek során mindvégig megtartották a kórház gyógyító funkcióját. — Mi itt hiszünk abban, hogy ha hitet rendelünk az orvoslás mellé, akkor a betegek jobban gyógyulnak, és bízunk abban is. hogy ezzel mintát tudunk adni más kórházaknak is. Az ünnepélyes avatáson Kondor Katalin újságíró emlékezett a 2010-ben elhunyt Ágai Karola Kossuth- és Liszt-díjas operaénekesre, a II. kerület díszpolgárára. aki a róla és a férjéről elnevezett alapítványon keresztül nagyban hozzájárult a felújításokhoz. A művésznő, aki maga is szívproblémával küzdött — kisgyermekét és férjét is szívbetegség miatt veszítette el.