Termékcsalád és webshop

Nyitólap  Aktualitások  Elkészült a Budapesti Szent Ferenc Kórház ...

Elkészült a Budapesti Szent Ferenc Kórház új szárnya

Varga Mihály pénzügyminiszter és Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter, egyben Budapest II. kerületének országgyűlési képviselői, valamint Dr. Láng Zsolt II. kerületi polgármester részvételével május 24-én átadásra került a Budapesti Szent Ferenc Kórház új szárnya. A kórház jelenlegi befogadóképességét közel megkétszerező új épületet Mohos Gábor esztergom-budapesti segédpüspök áldotta meg.

Az eddig egy épületben működő kórház egy több mint 1800 m² alapterületű, új toldaléképülettel egészült ki. Ez kétágyas, fürdőszobás kórtermek formájában negyven további betegággyal bővíti a kórház jelenlegi befogadóképességét. Az új szárny képalkotó diagnosztikai részlegnek, új szakrendelő helyiségeknek, valamint rehabilitációs tornateremnek és négy családorvosi praxisnak is helyet ad.

A fejlesztés finanszírozása jelentős részben kormányzati forrásból valósult meg, ami önkormányzati, rendi és magántámogatásokkal egészült ki. Ezzel átadásra került az Egészséges Budapestért Program fejlesztéséhez tartozó első új kórházépület.

Galéria»

FEB