Nyitólap  Aktualitások  4. Hidegkúti Sportparádé Hidegkúton

4. Hidegkúti Sportparádé Hidegkúton

A Pesthidegkúton és vonzáskörzetében működő sportköröket, egyesületeket és –klubokat ismerhették meg az érdeklődők szombaton a Pokorny József Sport- és Szabadidőközpont Közösségi Terén a Hidegkúti Családi Iránytű Egyesülete által szervezett 4. Hidegkúti Sportparádén.

A több mint ezer érdeklődőt vonzó rendezvény nem titkolt célja volt a rendszeres testmozgásra nevelés és az egészséges életmódra ösztönzés mellett, hogy összefogja a városrész közösségét.

A családi napon a részt vevő szervezetek látványos bemutatóit látva ki-ki a testedzési lehetőséget vagy szabadidős tevékenységet is választhatott magának a színes palettából. Az idén újdonság volt, hogy a II. Kerületi Önkormányzat- együttműködve a Budapest Főváros Kormányhivatala II. Kerületi Kormányhivatal Népegészségügyi Osztályával, a Budapesti Szent Ferenc Kórházzal, a Szent Margit Rendelőintézettel és az Országos Gerincgyógyászati Központtal- egészségügyi szűrőnapra és ingyenes vizsgálatra várta a látogatókat. A Budapesti Szent Ferenc Kórház feladata főként a defibrillátorral való újraélesztés bemutatása és az ingyenes EGK vizsgálatra való érdeklődők ellátása volt. A rendezvény kiemelkedő teljesítménnyel és hangulattal zárta a napot.

- Budai Polgár szeptember 27.-i szám cikke alapján

Szakács